Kalendár zberu odpadov

Novinky

 • Ocenenie novotských divadelníkov

  03.05.2005

  Žilina/Dolný Kubín - Na festivale Kubínske divadelné dni sa v súťažných kategóriách predstavili detské divadelné súbory (DDS) a divadlá dospelých hrajúcich pre deti z ktorých tri najúspešnejšie postúpili na krajskú prehliadku Divadelný medveď. V kategórii „súborov“ zvíťazil DDS Lienky pri ZŠ s MŠ v Novoti a postúpil na krajskú prehliadku, kde za svoj výkon získal cenu a diplom za výpravu.

  Čítať viac >
 • Aj na vidieku je žiadaný vyšší komfort

  02.05.2005

  NOVOŤ - Poľnohospodárske družstvo v Novoti patrí medzi prvých priekopníkov agroturistiky na Slovensku. V tých najťažších časoch, keď sa slovenské družstvá rozpadávali a všade sa okresával administratívny aparát, družstvo v Novoti sa pustilo do oblasti podnikania, ktorá sa teší neustále stúpajúcej obľube. Viac v článku ...

  Čítať viac >
 • Tridsaťmiliónová investícia - ženám

  29.04.2005

  Zákamenné - Taliansky investor I.M.P. Electronics postaví v obci výrobnú halu, v ktorej by malo nájsť zamestnanie 100 ľudí, prevažne ženy. V novej fabrike, zameranej na výrobu elektrických komponentov pre automobilový priemysel môžu nájsť zamestnanie aj ženy z Novote.

  Čítať viac >
 • Misionár ktorého pozná celé Slovensko

  26.04.2005

  Prinášame Vám dva články o v súčasnosti asi najznámejšom novotskom rodákovi misionárovi verbistovi p. Pavlovi Sochuľákovi uverejnené vo vysokoškolských študentských časopisoch "Mladý misionár" a "Nové Dimenzie". "Vďaka" jeho únosu v misiách ďalekej Kolumbie 24. septembra 2001 ho poznajú ľudia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

  Čítať viac >
 • Novotskí žiaci úspešní aj v Podbieli

  26.04.2005

  Podbiel - Novotskí žiaci si hladko poradili s domácimi futbalistami a porazili ich 2:0. V tabuľke sú na druhom mieste za vedúcou Vavrečkou. Zápas dospelých musel rozhodca pre nespôsobilý terén v Oravskej Lesnej odložiť.

  Čítať viac >
 • Pápež Benedikt XVI pozná sestru Petru

  22.04.2005

  Dolný Kubín - Článok z novotského informačného portálu o sestre Petre z Novote sa stal námetom pre článok regionálneho tyždennika Orava. Noviny vyjdu až budúci týžden, no my Vám ho už dnes prinášame v plnom znení.

  Čítať viac >
zadaj číslo strany

Kalendár zberu odpadov