Kalendár zberu odpadov

Novinky

 • Úspešný začiatok Novoťanov v II. triede sever

  05.11.2005

  Breza - Víťazstvom 15:3 v Breze začalo stolnotenisové B-čko účasť v novovzniknutej súťaži oravských družstiev.

  Čítať viac >
 • Nadstavba výťahu v DD a DSS Novoť v prevádzke

  29.10.2005

  NOVOŤ - Po šestnástich rokoch sa v tunajšom Domove dôchodcov a domove sociálnej starostlivosti s pomocou krajskej samosprávy konečne podarilo zrealizovať nadstavbu výťahu, ktorá vyriešila problém nemobilných dôchodcov a klientov domova s telesným postihnutím s bezbariérovosťou.

  Čítať viac >
 • Kandidátom na poslanca ŽSK je aj starosta obce Novoť

  29.10.2005

  NOVOŤ - V okrese Námestovo je už známy aj jeden nezávislý kandidát - je ním starosta Novote a súčasný predseda Združenia miest a obcí František Poleta. Svoju odvahu kandidovať bez podpory strán nám odôvodnil: „Doteraz som sa vždy držal vlastnej nezávislosti a snažil som sa robiť vždy tak, ako sa dalo najlepšie. Oslovili ma viaceré politické strany, no ja sa nemienim nechať uviazať na vôdzku politickej závislosti, ktorej by som sa už nikdy nezbavil.“

  Čítať viac >
 • Oravskí kandidáti na poslancov do VÚC

  29.10.2005

  Žilina - V piatok 21. októbra zasadala niekoľko hodín volebná komisia ŽSK, ktorej zapisovateľka nám v čase redakčnej uzávierky stihla potvrdiť, že zaregistrovali všetky kandidátky podané z Oravy. Čitateľom prinášame prehľad kandidátov na poslancov nominovaných najsilnejšími koalíciami a nezávislých kandidátov. Kompletný zoznam všetkých kandidátov bude podľa slov zapisovateľky ŽSK dostupný v priebehu tohto týždňa.

  Čítať viac >
 • Novoťania pomohli Kolumbijčanom

  30.07.2005

  NOVOŤ - V 40-miliónovej Kolumbii, ďaleko od mestských sídlisk a hlboko v džungli leží malá dedinka Buchado. Pred niekoľkými rokmi tunajší kostol ľahol popolom. Do jeho opravy sa za pomoci domácich kresťanov pustil misionár Pavol Sochuľák z Novote. Toho pozná celé Slovensko po tom, ako svetovými médiami pred štyrmi rokmi preletela správa, že mladý misionár sa stal obeťou únosu kolubijských partizánov. Prinášame Vám článok o tomto novotskom rodákovi uverejnený tento týžden v regionálnom týždenníku Naša Orava

  Čítať viac >
 • Trojdňové hodovanie v Zákamennom aj s premiérom

  19.07.2005

  Zákamenné - Od 15. do 17. júla trvali v Zákamennom oslavy 390. výročia prvej písomnej zmienky o obci. V piatok bola na slávnostnom zasadnutí obecného zastupiteľstva prezentovaná prvá monografia Zákamenného v histórii obce.

  Čítať viac >
zadaj číslo strany

Kalendár zberu odpadov