Kalendár zberu odpadov

Novinky

 • Pápežský osobný komorník s titulom monsignior

  27.05.2005

  Novoť 30.7.1876

  Čítať viac >
 • Zo Slovákov najlepší kadeti z Novote

  09.05.2005

  ŽYWIEC - Naši kadeti cestovali kvôli birmovke na záverečné kolo medzinárodného turnaja Euroregiónu Beskydy v značne oslabenej zostave. Napriek tomu v poslednom zápase zdolali Lipowu presvedčivo 2:0. Náš región reprezentovali okrem nášho družstva kadetov družstvá zo Zákamenného, Oravskej Lesnej (družstvo tvoria hráči z Dolného Kubína). Ďalší účastník zo Slovenska je z Kysúc – Skalité a 6 družstiev z Poľska – región Žiwca.

  Čítať viac >
 • Beseda s Martinom Bajčičákom

  06.05.2005

  NOVOŤ - 4. mája 2005 sa uskutočnila v telocvični našej školy beseda s víťazom Svetového pohára v bežeckom lyžovaní, Martinom Bajčičákom zo Zákamenného. Na besedu prišiel aj so svojím prvým trénerom Mgr. Albínom Bernaťákom, ktorý besedu viedol.

  Čítať viac >
 • Pre Novoť boli rozhodujúce výhry s Námestovom

  04.05.2005

  NOVOŤ - Pred šiestimi rokmi stolný tenis v Novoti vôbec neexistoval. Odvtedy sa však všetko úplne zmenilo. Za päť rokov dokázali Novoťania postúpiť z najvyššej oravskej súťaže a zaradiť sa k ďalším štyrom oravským zástupcom v III. lige. V dávnej minulosti bolo stolnotenisové hnutie v Novoti veľmi rozšírené a tento šport patril aj k najúspešnejším. Veď pred 30 rokmi sa tu hrala divízia. Následkom spoločenských zmien utrpel aj novotský šport a stolný tenis sa prestal hrávať.

  Čítať viac >
 • Jediná futbalová rozhodkyňa na Orave je z Novote

  03.05.2005

  NOVOŤ - Oravský futbal už niekoľko rokov trpí nedostatkom kvalifikovaných rozhodcov a ich počet sa každým rokom znižuje. Na Slovensku sa postupne zvyšuje záujem o futbal aj u nežnejšieho pohlavia, pričom ženy čoraz častejšie rozhodujú aj zápasy mužov. Momentálne má Oravský futbalový zväz iba jednu rozhodkyňu čakateľku a to Evu Pilšákovú z Novote, ktorá už asistuje na mládežníckych zápasoch.

  Čítať viac >
 • Ocenenie novotských divadelníkov

  03.05.2005

  Žilina/Dolný Kubín - Na festivale Kubínske divadelné dni sa v súťažných kategóriách predstavili detské divadelné súbory (DDS) a divadlá dospelých hrajúcich pre deti z ktorých tri najúspešnejšie postúpili na krajskú prehliadku Divadelný medveď. V kategórii „súborov“ zvíťazil DDS Lienky pri ZŠ s MŠ v Novoti a postúpil na krajskú prehliadku, kde za svoj výkon získal cenu a diplom za výpravu.

  Čítať viac >
zadaj číslo strany

Kalendár zberu odpadov