Kalendár zberu odpadov

Novinky

 • Pre Novoť boli rozhodujúce výhry s Námestovom

  04.05.2005

  NOVOŤ - Pred šiestimi rokmi stolný tenis v Novoti vôbec neexistoval. Odvtedy sa však všetko úplne zmenilo. Za päť rokov dokázali Novoťania postúpiť z najvyššej oravskej súťaže a zaradiť sa k ďalším štyrom oravským zástupcom v III. lige. V dávnej minulosti bolo stolnotenisové hnutie v Novoti veľmi rozšírené a tento šport patril aj k najúspešnejším. Veď pred 30 rokmi sa tu hrala divízia. Následkom spoločenských zmien utrpel aj novotský šport a stolný tenis sa prestal hrávať.

  Čítať viac >
 • Jediná futbalová rozhodkyňa na Orave je z Novote

  03.05.2005

  NOVOŤ - Oravský futbal už niekoľko rokov trpí nedostatkom kvalifikovaných rozhodcov a ich počet sa každým rokom znižuje. Na Slovensku sa postupne zvyšuje záujem o futbal aj u nežnejšieho pohlavia, pričom ženy čoraz častejšie rozhodujú aj zápasy mužov. Momentálne má Oravský futbalový zväz iba jednu rozhodkyňu čakateľku a to Evu Pilšákovú z Novote, ktorá už asistuje na mládežníckych zápasoch.

  Čítať viac >
 • Ocenenie novotských divadelníkov

  03.05.2005

  Žilina/Dolný Kubín - Na festivale Kubínske divadelné dni sa v súťažných kategóriách predstavili detské divadelné súbory (DDS) a divadlá dospelých hrajúcich pre deti z ktorých tri najúspešnejšie postúpili na krajskú prehliadku Divadelný medveď. V kategórii „súborov“ zvíťazil DDS Lienky pri ZŠ s MŠ v Novoti a postúpil na krajskú prehliadku, kde za svoj výkon získal cenu a diplom za výpravu.

  Čítať viac >
 • Aj na vidieku je žiadaný vyšší komfort

  02.05.2005

  NOVOŤ - Poľnohospodárske družstvo v Novoti patrí medzi prvých priekopníkov agroturistiky na Slovensku. V tých najťažších časoch, keď sa slovenské družstvá rozpadávali a všade sa okresával administratívny aparát, družstvo v Novoti sa pustilo do oblasti podnikania, ktorá sa teší neustále stúpajúcej obľube. Viac v článku ...

  Čítať viac >
 • Tridsaťmiliónová investícia - ženám

  29.04.2005

  Zákamenné - Taliansky investor I.M.P. Electronics postaví v obci výrobnú halu, v ktorej by malo nájsť zamestnanie 100 ľudí, prevažne ženy. V novej fabrike, zameranej na výrobu elektrických komponentov pre automobilový priemysel môžu nájsť zamestnanie aj ženy z Novote.

  Čítať viac >
 • Misionár ktorého pozná celé Slovensko

  26.04.2005

  Prinášame Vám dva články o v súčasnosti asi najznámejšom novotskom rodákovi misionárovi verbistovi p. Pavlovi Sochuľákovi uverejnené vo vysokoškolských študentských časopisoch "Mladý misionár" a "Nové Dimenzie". "Vďaka" jeho únosu v misiách ďalekej Kolumbie 24. septembra 2001 ho poznajú ľudia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

  Čítať viac >
zadaj číslo strany

Kalendár zberu odpadov