Kalendár zberu odpadov

Novinky

 • Aj s parou draho

  12.11.2005

  NOVOŤ - Pravdepodobne poslednú parnú kotolňu na Orave máme ešte stále v našom kultúrnom a obecnom dome. Kotolňa, vybudovaná pred 40 rokmi, slúži veľmi dobre, no keďže ju treba „kŕmiť“ najkvalitnejším koksom, stala sa pre obec pridrahá. Inak by, vrátane liatinových radiátorov, vydržala snáď donekonečna.

  Čítať viac >
 • Ešte neskončilo babie leto - a už museli posýpať!

  12.11.2005

  NOVOŤ - Počas súčasného prekvapivo krásneho počasia a dlhého babieho leta sotva komu napadne zimné posýpanie ciest. Je to na neuverenie, ale je to fakt – prvý posýpač na Orave vyrazil na cestu v stredu 2. novembra z Novote, aby posypal úsek cesty pred Zákamenným. Dôvod ? Dočítate sa v článku ...

  Čítať viac >
 • Októbrová úcta k šedinám

  08.11.2005

  NOVOŤ - Koncom roka si už pravidelne pripomíname Mesiac úcty k starším. Vydareným podujatím v tomto mesiaci bolo aj kultúrno-spoločenské popoludnie pre vyše 100 obyvateľov Domova dôchodcov v Novoti, kde v kultúrnej časti podujatia vystúpila so svojím programom ľudová hudba Kamenčan zo Zákamenného pod vedením Mareka Beňuša, ktorá uviedla ľudové piesne zo Zákamenného, Oravy a Slovenska. Program spestril svojím vystúpením aj gajdoš Jakub Gogolák z Gajdošskej muziky z Námestova.

  Čítať viac >
 • Všetko čo doma máme

  07.11.2005

  NOVOŤ - Pekné jesenné počasie a poklona v kostole spôsobili, že na tradičnej jesennej prehliadke záujmovej činnosti spojenej s vyhodnotením súťaže o najkrajší balkón a záhradku s výstižným názvom „Všetko čo doma máme“ sála „praskala vo švíkoch“.

  Čítať viac >
 • Úspešný začiatok Novoťanov v II. triede sever

  05.11.2005

  Breza - Víťazstvom 15:3 v Breze začalo stolnotenisové B-čko účasť v novovzniknutej súťaži oravských družstiev.

  Čítať viac >
 • Nadstavba výťahu v DD a DSS Novoť v prevádzke

  29.10.2005

  NOVOŤ - Po šestnástich rokoch sa v tunajšom Domove dôchodcov a domove sociálnej starostlivosti s pomocou krajskej samosprávy konečne podarilo zrealizovať nadstavbu výťahu, ktorá vyriešila problém nemobilných dôchodcov a klientov domova s telesným postihnutím s bezbariérovosťou.

  Čítať viac >
zadaj číslo strany

Kalendár zberu odpadov