Obec Novoť sa v spolupráci s obecným zastupiteľstvom rozhodla oživiť kultúrne podujatie „Všetko, čo doma máme“. Podujatie sa konalo v nedeľu 14.10.2018 o 16:00 hod. v kultúrnom dome a otvorila ho miestna hudobná skupina Brodecovci. O moderovanie sa postarala pani Mária Smolárová, bývalá vedúca miestneho kultúrneho strediska.

Ďalej v kultúrnom programe vystúpili súrodenci Bartošovci so svojím gymnastickým programom, hudobná skupina Krížik Band pod vedením pána kaplána Petra Križiana, deti s ľudovými piesňami so sprievodom Vanesky Smolárovej na heligónke a následne s hrou na husliach vystúpila Dominika Súkeníková. Potom prišlo na rad losovanie tomboly, na ktorú prispeli miestni podnikatelia. O zakončenie podujatia sa opäť postarala hudobná skupina Brodecovci.

Súčasťou podujatia bola tiež výstava výrobkov našich spoluobčanov. Vystavené boli háčkované obrusy, čiapky, deky, ďalej vyšívané obrusy a šatky či ľudové kroje, šité ľanové odevy, maľované i vyrezávané drevené obrazy.

 

Domov je miesto, kde ťa stále niekto čaká. Domov sú dlane, do ktorých môžeš plakať. Domov je tam, kde je tvoja rodina. Domov je miesto, kde ťa má každý rád. Domov je láska bez výhrad.