Amalkin pribeh https://nadaciaadeli.sk/pribehy/pomoc-potrebuju/amalia-vrablova

 

Amália Vrábľová

Volám sa Amálka Vrábľová narodila som sa v lete v roku 2015 ako 5. dieťa v poradí. Už po narodení bolo jasné, že nie je všetko v poriadku. Narodila som sa s jednou obličkou, ale najzávažnejšie bolo, že som mala veľmi nízku hladinu cukru čo zapríčinilo, že mi nedorástol mozoček, čo sme zistili až neskôr. Prvá hospitalizácia nás čakala po dvoch mesiacoch môjho života v Banskej Bystrici. Musela som podstúpiť CT vyšetrenie, magnetickú rezonanciu mozgu. Moja diagnóza je trizómia 22 chromozómu. Je to genetická porucha, ktorá je ešte vo vývoji a nemá presný názov.

Po šiestich týždňoch sme boli v Martine na vyšetrení, kde mi zistili obojstrannú poruchu sluchu, o dva mesiace na to ma hospitalizovali v Žiline, kde mi dali sadru na obe nožičky z dôvodu vykĺbeného ľavého bedrového kĺbu. Onedlho mi prišli v Martine na obojstrannú poruchu zraku. Každou narkózou ,ktorú som postúpila, sa mi vývoj posúval späť. Ako trojročná som nevedela ešte sama sedieť, pretáčať sa na bruško a ani chodiť.

Cvičili sme Vojtovú metódu a navštevujeme fyzioterapeutku, s ktorou pravidelne cvičíme. Vďaka tomu sa nám podarilo aspoň trochu rozhýbať moje telíčko. V súčasnosti riešime neustále môj  sluch, ktorý kvôli častým zápalom je v štádiu pravidelných kontrol, na ktoré chodíme do Martina. Momentálne náš čaká vyšetrenie v B. Bystrici kvôli sluchovým aparátom, ktoré by mi mohli zlepšiť kvalitu života.

Moja diagnóza znie: Prenatálna a pistnatálna rastová retardácia, agenéza, ľavej obličky, vrodená vývojová chyba CNS, mikrocefália, faciálna dysmorfia a psychomotorická retardácia.

Teraz mám už 4 a pol roka meriam 87cm a vážim 10kg. Viem, že to nie je veľa, ale napriek takýmto rozmerom a diagnóze sa nevzdávam. Ďakujem Bohu a teším sa na každý nový deň, ktorý mi dáva nádej na lepší život

Moji rodičia to sami už finančne nezvládajú a preto vás chcem poprosiť o pomoc.

Veľmi sme sa potešili ponuke od rodiny Chudobovej, urobiť pre mňa benefičný koncert .

Ak by ste ma chceli podporiť priamo a nemôžete prísť na koncert, môžete ma podporiť prostredníctvom Nadácie ADELI, kde mam vytvorený účet.

Všetkým Vám zo srdiečka ďakujem za Vaše milodary a podporu.